Четвер, 24.05.2018, 20:33
Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS

Відділ освіти Краснокутської районної державної адміністрації Харківської області

Меню сайту
Категорії розділу
Новини [1340]


Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0


Форма входу

Головна » НОВИНИ » Новини

«Нова українська школа». Час вчитись

    Якісна освіта – це запорука нового, кращого рівня життя, якого досягає людина, застосовуючи здобуті знання в різних сферах. У період, коли освіта України кардинально змінюється, виникає необхідність в оновленні методів і прийомів навчання, у впровадженні інноваційних технологій у процес формування в учнів предметних і життєвих компетентностей.

       Сучасному суспільству потрібні громадяни, які здатні приймати нестандартні рішення, творчо підходити до вирішення тієї чи іншої проблеми, самоконтролювати та самооцінювати результати своєї діяльності.

     За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, однією з найгостріших проблем сьогоднішньої школи є втрата мотивації до навчання дітей молодшого віку.

      Сучасна початкова школа орієнтована на дитину, яка прагне до знань. А ми, вчителі, повинні створити сприятливі умови для саморозвитку, розвитку індивідуальних творчих можливостей та самореалізації особистості.

      Основою змісту «Нової української школи» є використання авторських методик, інтерактивне навчання, інтеграція. Педагоги моделюватимуть заняття на основі інтеграційних процесів, напрацьовуватимуть певні практичні матеріали, вчитимуться інтегрувати різні предмети. 

        З 12 по 16 лютого 2018 року на базі КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» проводилися курси підвищення кваліфікації по підготовці тренерів для навчання вчителів, які з 01 вересня 2018/2019 та 2019/2020 навчальних років  навчатимуть учнів 1 класу в «Новій українській школі», з метою підвищення їх методичного та практичного рівнів професійної  компетентності та реалізації завдань нового Державного стандарту початкової загальної освіти відповідно до основних напрямів державної політики у галузі освіти.   На цих курсах від нашого району навчалися завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Краснокутської райдержадміністрації О.В.Рибак, заступник директора з навчально-виховної роботи Краснокутської гімназії Н.Б.Шульга та вчитель початкових класів Дублянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Н.М.Білецька.

 

     Робота з педагогічними працівниками  проводилась шляхом поєднання лекційних занять з обговоренням питань, що стосуються сучасних тенденцій розвитку початкової школи та практичних (тренінгових) занять з відпрацюванням практичних навичок, проведення занять щодо підготовки педагогічних працівників до роботи  в умовах Нової української школи.

        

     Щоденно заняття розпочиналися ранковими зустрічами, які налаштовували  на продуктивну працю. Це форма роботи, що допоможе сформувати колектив та створити сприятливий мікроклімат в колективі.

     Ще одне цікаве відкриття  - щоденник вражень. Практика постійного письма дає результати, дозволяє краще формулювати свою власну думку, не боятися її висловлювати, адже під час вільного письма нікого не критикують. На тренінгах  виконували багато  різноманітних вправ, через себе пропускали те, чим можна займатися з дітьми на уроках.

  

      Курси підвищення кваліфікації для педагогів Краснокутщини до роботи в умовах «Нової української школи» (учителів 1-х класів та заступників директорів з навчально-виховної роботи в початкових класах) будуть проводитися в три сесії: І сесія (24.02, 03.03), ІІ сесія (26-30.03), ІІІ сесія  (05-07.06.2018).

    

        24 лютого 2018 року розпочалася І сесія підготовки педагогів нашого району. На базі Краснокутської гімназії тренерами було проведено перші заняття. Учасників інформували про цілі та завдання Нової української школи, сучасні досягнення андрагогіки, педагогіки.

Педагоги опановували сучасні методики для навчання учнів початкових класів, вчилися організовувати ефективне освітнє середовище на засадах компетентнісного, діяльнісного, інтегрованого підходів та принципів «педагогіки партнерства»,  застосовувати інтерактивні методи навчання.

      Нова школа потребує нового вчителя не як єдиного наставника та джерело знань, а як коуча, фасилітатора, тьютора, модератора в індивідуальній освітній траєкторії дитини. Наступні заняття для наших педагогів будуть проведені 03 березня 2018 року.

    Хочеться ще більше та швидше поринути у новий світ навчання, свободи дій та творчості для того, щоб розбудовувати та плекати майбутнє нашої України. Освіта  збереже Україну!

 

Категорія: Новини | Додав: VO (26.02.2018)
Переглядів: 109 | Рейтинг: 5.0/1
Календар
Архів записів


Пошук
 

Copyright MyCorp © 2018