Неділя, 25.02.2018, 16:54
Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS

Відділ освіти Краснокутської районної державної адміністрації Харківської області

Меню сайту
Категорії розділу
Новини [1128]


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входу

Головна » НОВИНИ » Новини

Замість інспекцій управлінь освіти: освітня експертка пояснила, як раз на 10 років проводитимуть аудит школи
За новим освітнім законом замість інспекцій, з якими в школи приїжджали управління освіти, нова служба якості освіти раз на 10 років проводитиме аудити навчальних закладів.

Про це розповіла освітня експертка аналітичного центру CEDOS Ірина Когут в ефірі "Громадського радіо”.

Когуг зазначила, що перевірка шкіл управліннями освіти – це "поганий парадокс”.

"Бо ці ж самі управління освіти призначають директора, вони ж формально набирають на роботу вчителів. Практично ці люди перевіряють свою ж роботу. Замість того, щоб допомагати школам розвиватися і ставати кращими, забезпечувати їм методичну підтримку, навчати інноваційним методам викладання, ці люди перевіряють дотримання рекомендацій, норм, наказів або власних забаганок”, – сказала вона.

На її думку, це створює ситуацію конфлікту інтересів, яка не відповідає найкращим світовим практикам забезпечення якості освіти.

"Тому закон пропонує створити незалежну установу, яка не буде пов’язана з повсякденною діяльністю навчальних закладів, не буде втручатися в цю діяльність. Натомість один раз на десять років представники обласних відділів державної служби якості освіти будуть приїжджати в школу з аудитом”, – пояснила експертка.

Вона зауважила, що аудит не є тим самим, що інспекція. І коли українські школи перейдуть на систему аудиту, можна буде очікувати на розробку стандартів і норм, формалізацію найкращих практик управління й організації навчального процесу.

"Школи знатимуть, на що їм орієнтуватися в системі підвищення кваліфікації педагогічних працівників, управлінських рішень і в організації навчального процесу. Аудитори будуть приїжджати і дивитися, чи школа працює оптимально і ефективно як механізм, а також даватимуть поради”, – розповіла Когут.

За її словами, аудит більше стосуватиметься оцінки процесів, оскільки в школу мають приїжджати найкращі педагоги та управлінці.

"[Вони] подивляться, як директор приймає рішення, чи вони відповідають законодавству, найкращим рекомендаціям, чи всі вчителі належним чином ознайомлені з системою оцінювання учнів, чи ця система є прозорою, чи оцінювання відповідає критеріям і так далі”, – додала експертка.

На її думку, важливо, щоб в аудит включили також оцінку батьків і учнів – "наскільки для них навчальний процес і перебування в школі є комфортними, приємними і наскільки вони задоволені”.

Окрім того, Когут зазначила, що аудит можна буде провести й частіше, ніж раз на 10 років, за вимогою зацікавлених сторін.

"По-перше, це може бути засновник – місцева влада, якщо бачить, що директор з усією даною йому автономією не справляється з роботою (скажімо, діти погано складають ЗНО). Також аудит може ініціювати наглядова або піклувальна рада – орган, до якого залучені громадськість і батьки. Аудит може ініціювати педагогічна рада”, – пояснила вона.
Категорія: Новини | Додав: VO (18.10.2017)
Переглядів: 32 | Рейтинг: 0.0/0
Календар
Архів записів


Пошук
 

Copyright MyCorp © 2018