Відбулася нарада стосовно створення та розвитку підрозділу щодо надання послуг раннього втручання

Сьогодні, 05 квітня, в Краснокутській районній державній адміністрації відбулася нарада під головуванням першого заступника голови Олени Губарєвої стосовно створення та розвитку підрозділу щодо надання послуг  раннього втручання для забезпечення розвитку особливих дітей за участю Тетяни Бабенко – першого заступника директора департаменту Управління соціального захисту населення ХОДА, Олени Хватинець – директора Харківського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Анни Кукурузи – керівника інституту раннього втручання, які завітали до району на запрошення голови РДА Олексія Белоцького. Участь у засіданні взяли також представники районних соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, первинної і вторинної ланки медицини.

Під час наради обговорили актуальні питання створення підрозділу щодо надання послуг раннього втручання в Краснокутському інклюзивно-ресурсному центрі. Створення даного підрозділу ініціювала голова ХОДА Юлія Світлична з метою покращення доступу до комплексних послуг дітям раннього віку з порушеннями психофізичного розвитку, ризиком їх виникнення та родинам, що виховують таких дітей.

Учасники наради акцентували увагу на тому, що утворення в районі підрозділу щодо надання послуг раннього втручання у найближчій перспективі сприятиме зміцненню сімей, які виховують дітей з особливими потребами, запобіганню реінтеграції дітей, проведенню планомірних превентивних заходів для запобігання дитячій інвалідності. У довгостроковій перспективі така діяльність дозволить максимально соціально включити дитину з особливими потребами та її родину до суспільного життя, знизити витрати на спеціальну освіту і догляд. Послуга раннього втручання у дітей – комплексна послуга, яка покликана об’єднати різногалузеву “розпорошену” допомогу (медичну, медико-реабілітаційну, психологічну, психотерапевтичну, логопедичну, соціальну) в єдину організаційну систему, що дозволяє чітко виділяти різноманітні найболючіші моменти щоденної життєдіяльності дитини та сім’ї, визначати і надавати необхідну обґрунтовану допомогу. Адже раннє втручання спрямоване не тільки на реабілітацію, а й на попередження порушень. 

Після наради гості відвідали Краснокутський інкюзивно-ресурсний центр, ознайомилися з його роботою та досягненнями юних вихованців. Інклюзивно-ресурсний центр у Краснокутську був створений за сприяння губернатора Харківщини Юлії Світличної для забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами, які мають порушення зору, слуху, мовлення, опорно-рухового апарату, інтелектуального розвитку, емоційно-вольової сфери на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.