Диктант у День української писемності та мови

Поціновувачі українського слова з Краснокутської громади не могли залишитися осторонь такої визначної події, як написання диктанту національної єдності – унікальної акції, яку Національна радіокомпанія України започаткувала ще 2000 року та щорічно проводить у День української писемності та мови. Вперше це свято відзначається саме 27 жовтня.  І вдруге країна вшановує свою солов’їну мову в умовах війни.

Усі бажаючі – від великого до малого долучилися до написання радіодиктанту, щоб з’ясувати, наскільки добре знають рідну мову, а ще – продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці спілкувалися українською мовою і зберегли її для нащадків. Адже без знання рідної мови жодна людина не здатна почувати себе повноцінною частиною власного народу, його історії, культури. «Мова – це душа народу, а народ без мови – не народ», – говорив Володимир Сосюра.

Незважаючи на те, що писати диктант довелося в укритті, в аудиторії панувало почуття гідності, піднесення і гордості за свою мову та свій народ!

Розмовляй українською, друже,
Українці – велика нація!
Може, спершу вдається й не дуже,
Але мова – ідентифікація.

Розмовляй українською, сестро,
Це тепер принципова позиція.
Стільки жертв задля цього принесено,
Стала мова не мовою – крицею!

Насолоджуйся скарбом лексичним,
Бережи чистоту солов‘їної,
І не лайся, бо це токсично,
Лайка мову вкриває руїнами…

Розмовляй українською, брате,
Батьківщина на це заслуговує!
Тільки так можна нас об’єднати –
Українською рідною мовою!

Вірш – Вікторія Чорній