ГАННА НОВОСАД: УРЯД СПРЯМУВАВ 600 МЛН ГРН НА ЗАКУПІВЛЮ АВТОБУСІВ ДЛЯ ОПОРНИХ ШКІЛ — ЦЕ НА 100 МЛН БІЛЬШЕ, НІЖ МИНУЛОРІЧ

600 млн грн у 2020 році Уряд спрямував на закупівлю автобусів для опорних шкіл, що на 100 млн більше за аналогічні інвестиції минулого року. Відповідну постанову було прийнято  27 листопада 2019 року, під час засідання Кабміну.

Передбачається, що традиційно усі закупівлі відбуватимуться на місцях, де краще розуміють потреби та можливості закладів.

“Розвиток опорних шкіл — наш пріоритет. Це неможливо без якісно організованого підвезення до таких закладів. Саме тому цього року ми виділили більшу суму на ці цілі. Також потрібно розуміти, що всі ці кошти традиційно виділяються на засадах співфінансування, тобто місцеві бюджети мають докласти свої кошти. В результаті ми маємо вийти на значно кращі закупівлі та дати більшій кількості дітей можливість навчатись у великих, добре оснащених школах, де працюють добре підготовлені вчителі”, — відзначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Обсяг співфінансування — додаткових інвестицій, які мають докласти до державних коштів місцеві органи самоврядування,  буде різним. Так, постанова передбачає, що:

  • не менш як 30% суми мають додати м. Київ, міста обласного значення, ОТГ з адміністративним центром у місті обласного значення, а також області;
  • не менш як 10% суми — райони та ОТГ;
  • не менш як 5% суми  —  села (селища), що мають статус гірських населених пунктів, та населені пункти, розташовані на лінії зіткнення.

Сьогодні в Україні функціонують 843 опорні школи. Підвезення до цих шкіл  здійснюється 6028 шкільними автобусами та 842 одиницями найманого/орендованого транспорту та іншими видами транспорту.

2016 року всього було закуплено 587 шкільних автобусів, 2017 року — 445 шкільних автобусів, 2018 року — 357 шкільних автобусів, станом на 01 серпня 2019 року — 103 шкільних автобусів, а потреба в шкільних автобусах складала 1 082 одиниць.

У 2019 році департаменти (управління) освіти і науки обласних державних адміністрацій загалом планують закупити 401 шкільний автобус.