Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо створення опорного закладу освіти та його філії

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення

щодо створення опорного закладу освіти та його філії

 

  1. Найменування організатора громадського обговорення – Краснокутська селищна рада Богодухівського району Харківської області (відділ освіти, молоді та спорту).
  2. Мета: врахування думки жителів с. Городнє та с. Козіївка Богодухівського району Харківської області щодо створення опорного закладу освіти та його філії.

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 78 Господарського кодексу України, пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій», постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів», Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій», Закону України «Про освіту», статті 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту» рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

Реорганізація чи ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника.       

Станом на червень 2021 року на території Краснокутської селищної ради функціонують 14 ЗЗСО. Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена  на заробітну плату педагогічних працівників.

Кількість учнів, що здобувають освіту на усіх рівнях, складає 2494 учні. Значна видаткова частина бюджету Краснокутської селищної ради використовується на забезпечення надання освітніх послуг. Заклади загальної середньої освіти  з нижчою фактичною наповнюваністю класів у порівнянні з розрахунковою є найбільш затратними комунальними установами (у перерахунку на одного учня).

Проте надмірні витрати на утримання малокомплектних закладів позбавляють можливості громади вкладатися у розвиток шкіл, які забезпечують більш високу якість освітніх послуг, крім того додаткове фінансування в такому випадку буде виділено з коштів Краснокутської селищної ради, що могли б бути спрямовані на розвиток інфраструктури, співфінансування проєктів тощо.

Заходи з оптимізації шкільної мережі планується провести з метою створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців. Дія прийнятого рішення поширюватиметься на здобувачів освіти та їх батьків.

Виноситься на розгляд громадськості варіант вирішення питання щодо перспективного планування спроможної освітньої мережі на території Краснокутської селищної ради за наступним планом:

ОПОРНИЙ ЗАКЛАД –  Козіївський ліцей Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області.

ФІЛІЯ – Городнянська філія (І-ІІ ступенів) опорного закладу Козіївського ліцею Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області.

  1. Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо створення опорного закладу освіти та його філії, – відділ освіти, молоді та спорту Краснокутської селищної ради.
  2. Формат проведення громадського обговорення: у зв’язку з продовженням дії постанови КМУ від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»(із змінами) та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі.  Також із дотриманням усіх заходів епідемічної безпеки публічне громадське обговорення може бути проведено на базі закладу освіти.
  3. Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форми для подання пропозицій (зауважень):Краснокутська селищна рада (відділ освіти, молоді та спорту), смт. Краснокутськ, вул. Охтирська, 1, krkut_ps@ukr.net, pr.krk@dniokh.gov.ua, 05756-31102.

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає протягом 15 календарних днів з дати опублікування повідомлення про його проведення.

  1. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: Краснокутська селищна рада (відділ освіти, молоді та спорту),     смт. Краснокутськ, вул. Охтирська, 1,  krkut_ps@ukr.net, pr.krk@dniokh.gov.ua, 05756-31102.
  2. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Краля Тетяна Василівна, начальник відділу освіти, молоді та спорту Краснокутської селищної ради.
  3. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу організатором здійснюється протягом 2 робочих днів після закінчення строку подання пропозицій. Оприлюднення результатів громадського обговорення відбудеться на сайті Краснокутської селищної ради.

Розпорядження Краснокутської селищної ради від 10.06.2021 №121 “Про винесення на громадське обговорення проєкту рішення “Про створення опорного закладу освіти та його філії”