ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про проведення громадського обговорення щодо ліквідації Мирнянської філії Мурафського ліцею

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про проведення громадського обговорення щодо ліквідації Мирнянської філії Мурафського ліцею Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області

1. Найменування організатора громадського обговорення – Краснокутська селищна рада Богодухівського району Харківської області (відділ освіти, молоді та спорту).

2. Мета: врахування думки жителів с. Мирне Богодухівського району Харківської області щодо ліквідації Мирнянської філії Мурафського ліцею Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області.

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 78 Господарського кодексу України, пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій», постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів», Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій», Закону України «Про освіту», статті 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту». Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

Реорганізація чи ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника.       

У 2020/2021 навчальному році у Мирнянській філії Мурафського ліцею Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області навчається 23 учні, з них: у 2-4 класах – 17; у 7-8 класах – 6, повноцінних класів – 1.

Діяльність закладу забезпечує 13 працівників, з них 7 педагогів. Середнє навантаження на учителя становить 3 учні, на працівників – 4.

Вартість утримання 1 учня  в 2021 році  становить 104536,88 грн.

Видатки на утримання Мирнянської філії Мурафського ліцею Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області в 2021 році становлять 2508,9 тис. грн, з них: 1353,9 тис. грн кошти державного бюджету, передбачені на оплату праці педагогічних працівників, 1155,0 тис. грн  кошти місцевого бюджету, передбачені на заробітну плату обслуговуючого персоналу та оплату енергоносіїв.

Аналіз народжуваності по с. Мирне за період 2015-2020 роки вказує на те, що перспективи збільшення мережі не передбачається. Мирнянський заклад дошкільної освіти  Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області з березня 2020 року діти не відвідують, а здійснюється підвіз дітей шкільним автобусом до Мурафського закладу дошкільної освіти Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про повну загальну середню освіту», якщо кількість учнів не дозволяє утворити клас (5 дітей), учні продовжують навчання в своєму закладі за однією з інших форм навчання (крім очної): сімейною, екстернатною, дистанційною, педагогічним патронажем або в іншому закладі освіти із забезпеченням територіальної доступності.

У 2021/2022 навчальному році  набір до 1 класу Мирнянської філії Мурафського ліцею Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області не планується, оскільки батьки подали заяви на зарахування до 1 класу Мурафського ліцею.

Подальше утримання Мирнянської філії Мурафського ліцею Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області неефективне. У разі вирішення питання про ліквідацію, учні Мирнянської філії Мурафського ліцею Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області підвозитимуться до Мурафського ліцею Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області шкільним автобусом.

3. Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо ліквідації Мирнянської філії Мурафського ліцею Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області – відділ освіти, молоді та спорту Краснокутської селищної ради.

4. Формат проведення громадського обговорення: у зв’язку з продовженням дії постанови КМУ від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами) та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі.  Також із дотриманням усіх заходів епідемічної безпеки публічне громадське обговорення може бути проведено на базі закладу освіти.

5. Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форми для подання пропозицій (зауважень): Краснокутська селищна рада, відділ освіти, молоді та спорту, смт. Краснокутськ, вул. Охтирська, 1 krkut_ps@ukr.net, pr.krk@dniokh.gov.ua, 05756-31102.

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає протягом 15 календарних днів з дати опублікування повідомлення про його проведення.