Інтерактивний театр для дітей у Краснокутському ДНЗ №1

Інтерактивний театр для дітей – явище дуже захоплююче. У такому театрі немає глядачів, бо усі – безпосередні учасники театралізованої постановки. Під час інтерактивної вистави діти без підготовки перевтілюються у ролі, співають, грають на музичних інструментах, на місці виготовляють ляльки-персонажі. Така гра спонукає дітей до дружньої співпраці та розвиває у них комунікабельність.

Інтерактивність – форма не новітня, її вже давно використовують класичні театри задля залучення глядачів у процес. Особливо цікава інтерактивність дітям. Вони щирі у своїй грі, грають невимушено і не тоді, коли вивчили роль, а саме експромтом. Для дітей театр – це життя, а життя – це гра, оскільки саме гра для них є способом пізнання світу. Перевтілюючись, вигадуючи різноманітні сюжети, зображаючи різні характери, діти мають змогу пізнавати різні моделі відносин та поведінки.

Майже на кожному занятті в Краснокутському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 1 дорослі з дітьми проживають казку, вірш або пісню, які приходять до нас зі сторінок казок, постають з уяви і оживають. Персонажі цих історій можуть бути паперовими, з тканини. Адже головне те, що вони уособлюють казковий образ. І щойно персонаж починає «розмовляти» чи «рухатися», одразу ж починається казкова гра, чи гра у казку, де педагог, піднявшись до рівня дитини, із захопленням, із щирою цікавістю має змогу зануритись у справжнє, живе, не застигле дійство.

На заняттях з інтерактивного театру діти дарують одне одному свої ідеї, знахідки, навчають взаєморозумінню, підтримці, виховують почуття довіри, співчуття, радості від спілкування. І саме у такій атмосфері панує повноцінне відчуття свободи та творчості.