Краснокутський інклюзивно-ресурсний центр долучився до реалізації спільного проєкту

Краснокутський інклюзивно-ресурсний центр долучився до реалізації спільного проєкту  Міністерства соціальної політики України та Міністерства освіти і науки України з підготовки асистента дитини з особливими освітніми потребами. Фахівці центру під час  онлайн-конференції мали змогу поділитися практичним досвідом та надати рекомендації щодо роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

«Підготовка осіб, які надаватимуть послугу супроводу під час інклюзивного навчання»- це назва тренінгу,  в рамках якого фахівці Краснокутського ІРЦ –  вчитель-реабілітолог  Микулінський Олексій Іванович і вчитель-логопед Різник Галина Едуардівна –  виступили з онлайн-презентацією “Фізичний супровід дитини з ООП”,  поділилися своїми знаннями та практичним досвідом із фахівцями соціальної роботи та батьками, які виховують дітей із інвалідністю.

  Даний тренінг проводиться в рамках апробації проєкту Державного стандарту супроводу під час інклюзивного навчання за проєктом Програми підготовки вищезазначених осіб.

  У процесі тренінгу учасники (фахівці Балаклійського районного, Лозівського та Чугуївського міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також батьки дітей з інвалідністю) ознайомилися з принципами надання послуги супроводу та з діловою документацією, що використовується, особливостями її ведення.

      Метою цього тренінгу є фахівець із соціальної роботи, один з батьків дитини або його законний представник, який оволодіє компетенціями та навичками, що зможуть супроводжувати та підтримати ефективну участь дитини в освітньому процесі. А саме: надання підтримки та допомоги в комунікації, самообслуговуванні, пересуванні, харчуванні, орієнтації в просторі, а також у забезпеченні безпечного перебування в приміщенні, на території закладу освіти або за його межами під час екскурсій, навчальних чи інших заходів, передбаченних освітнім процесом.