Майже 5000 педагогів пройшли курс «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів» лише за добу

Карантин через коронавірус – це виклик для всіх освітян. Вчителі, разом із батьками та дітьми, опинились у стресовій ситуації без чітких алгоритмів дій і інструкцій, а також сам на сам із ключовим питанням – як організувати процес дистанційного навчання.  

23 березня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України презентувало оглядовий онлайн-курс сервісів дистанційного навчання для освітян. Онлайн-курс доступний на платформі Дія.Цифрова освіта.

Оглядовий курс розроблений і створений за 72 години. Онлайн-курс містить 6 відеороликів.

За добу для навчання на онлайн-курсі вже зареєстровано більше 6000 педагогів, з яких майже 5000 повністю пройшли курс і отримали електронні сертифікати.   

Перед створенням курсу, Мінцифри зібрали зворотний зв’язок від українців про те, як відбувається дистанційне навчання у їхніх дітей. Опитування показало, що низка шкіл і педагогів змогли системно організувати процес, натомість більшість шкіл виявилися не готові до швидкої цифрової трансформації. 

«Мінцифра оперативно відреагувала на виклик карантину через коронавірус та вирішила допомогти вчителям адаптуватися до нової реальності. Оглядовий освітній серіал для вчителів відкриває нові можливості для розвитку дистанційної освіти в Україні. Тому що онлайн-інструменти і сервіси будуть актуальними не тільки під час карантину, але й після нього», — зауважив Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Головна «зірка» освітнього серіалу – Олена Северенчук, директорка з розвитку Ukrainian Global School, радниця заступника Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції. 

Також в освітньому серіалі взяли участь педагоги та експерти, які користуються різними сервісами дистанційного навчання: 

  • Юрій Гайдученко, вчитель української мови та літератури Новопечерської школи, фіналіст Global Teacher Prize 

  • Юрій Галаган, спеціаліст CISCO WEBEX

  • Женя Гагаркіна, тренерка Classtime

  • Марина Лютинська, вчитель Ліко-школи, експерт Microsoft

  • Євген Боднар, менеджер з розвитку бізнесу в Україні Rakuten Viber 

В освітньому серіалі йдеться про алгоритми та комунікацію вчителів і учнів на період дистанційного навчання, а також набір сервісів і специфіку їх використання для вчителів, зокрема: Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime, Viber та інші.

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан: «Метою цього курсу є показати вчителям всі доступні сервіси та алгоритми, які допоможуть їм побудувати правильну і ефективну роботу з учнями та батьками на період карантину. Це оглядовий серіал, що допомагає вчителю зрозуміти, які сервіси будуть для нього більш ефективними».

Портал Дія.Цифрова освіта – це проєкт Президента України, що втілює Міністерство цифрової трансформації в рамках свої мети: навчити 6 млн громадян цифровим навичкам за 3 роки. Крім курсу «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів», на порталі безкоштовні освітні серіали: базові цифрові навички, цифрова грамотність для вчителів, серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті», «Смартфон для батьків». Щомісяця на порталі з’являється новий освітній серіал.