Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» на Краснокутщині

У сучасному світі, де швидко змінюються технології та професійні вимоги, важливо мати чітке уявлення про своє майбутнє. Саме з цією метою було організовано профорієнтаційний виїзд до старшокласників Краснокутської громади, який став подією для школярів з Краснокутського ліцею №1, Краснокутського ліцею №2 та Мурафського ліцею.
У заході взяли участь 58 учнів 10-х та 11-х класів. Підлітки зустрілися з представниками факультетів університету та активно спілкувалися, обмінюючись контактами.
Навіть короткочасне відключення електропостачання не завадило проведенню зустрічі, завдяки чудово обладнаному укриттю ліцею №1, яке перейшло на живлення від наявного автономного джерела.
Зустріч стала можливою завдяки співпраці керівництва Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» з Краснокутським селищним головою та відділом освіти Краснокутської селищної ради. Організацію та координацію заходу взяв на себе відділ доуніверситетської освіти ХАІ.
На виїзді було представлено багато цікавих експонатів, дотичних до сфери науки та надсучасних технологій. Зокрема, ліцеїсти мали можливість ознайомитися з 3D-сканером, VR-окулярами, міні-жучком, моделлю робота на гусеничному шасі, маніпулятором з захватним пристроєм для переміщення об’єктів. Вони також мали змогу побачити робота, який може рухатися в обмеженому просторі, розумний будинок на колесах, лабораторну модель з функціями реального супутника CubeSAT, модель ракети та композитну каску.
Профорієнтаційні заходи такого роду є надзвичайно важливими для молоді. Вони допомагають учням зорієнтуватися у світі професій та зробити обґрунтований вибір щодо своєї майбутньої кар’єри. Такі заходи також сприяють розвитку партнерських відносин між освітніми установами та місцевими органами влади, що сприяє покращенню освітнього середовища для молоді.
Профорієнтаційний виїзд до старшокласників Краснокутської громади став успішним проєктом ще й тому, що надав школярам важливі знання про світ наявних професій та стимулював їх на подальше самовдосконалення. Такі ініціативи допомагають молоді знайти своє місце у суспільстві та розкрити свій потенціал для майбутнього успіху.