Обладнано та відкрито клас безпеки у Краснокутському ліцеї №1

Восени 2022 року Уряд України схвалив процес створення та функціонування у закладах освіти класів безпеки. Це передбачає посилення профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності здобувачів освіти,  що сприятиме формуванню в учнів здоров’язбережувальних компетентностей, знань правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, надання домедичної допомоги.

У Краснокутській громаді передбачено створення таких класів безпеки спочатку в опорних закладах, а потім у всіх закладах освіти.

Створення та функціонування класів безпеки сприятиме систематичній підготовці дітей та молоді з питань цивільного захисту, особистої безпеки, здорового способу життя та формування навичок самозахисту і рятування в умовах надзвичайних ситуацій.

До роботи у класах безпеки (з можливістю дистанційного доступу до занять) будуть залучатися педагогічні працівники, фахівці ДСНС, Національної поліції, медичні працівники, учасники бойових дій, фахівці з мінної безпеки тощо.

          Наприкінці березня перший такий клас безпеки обладнано та відкрито у Краснокутському ліцеї №1 Краснокутської селищної ради (директорка Наталія Момот).

          На урочистості завітали Шендра Роман, провідний інспектор відділу запобігання НС Богодухівського РУ ГУ ДСНС України у Харківській області, Дикун Вікторія, провідний спеціаліст з охорони праці Краснокутської селищної ради, Колонтаєвська Валентина, заступник начальника відділу освіти Краснокутської селищної ради, Рвиборода Ірина, інженер з охорони праці відділу освіти Краснокутської селищної ради.

          Маленькі здобувачі освіти на урочистому відкритті класу за допомогою директорки ліцею Наталії Момот та інженера з охорони праці ліцею Вікторії Степанової ознайомилися із тематичними зонами безпеки, поспілкувалися та разом розфарбували розмальовки на тему мінної небезпеки.

          Крім того, для малечі фахівцями ДСНС було проведено інтерактивну навчальну зустріч, на якій вони дізналися про правила мінної безпеки, а саме:

🔸 не наближатись до вибухонебезпечного предмета,

🔸 не пересувати його та не брати до рук,

🔸 не можна розбирати незнайомий предмет чи намагатись поцілити у нього чимось,

🔸 не можна приносити вибухонебезпечні предмети додому чи розводити поруч багаття.