Облаштувати простір біорізноманіття – просто!

      Облаштувати простір біорізноманіття – просто!
     Усі ми залежимо від живого довкола. Чисте повітря, вода й харчові продукти походять від дикої природи. Але природні й напівприродні ландшафти становлять не більше чверті площі України. І чим далі природа від людських поселень, тим більш вразливими останні стають до зміни клімату.
Утім, повернути біорізноманіття до міського ландшафту цілком реально.
     У 2023 році ГО “Грін Арт Тур” разом з Українською Природоохоронною Групою (UNCG) заклали простір біорізноманіття в Краснокутську, на території Краснокутського ліцею №1. Разом з освітянами, учнями, волонтерами, природоохоронцями та науковцями втілюється експеримент, котрий покликаний популяризувати створення справжніх природних куточків в міських просторах та ландшафтах.
     І саме на досвіді спільної роботи в селищі Краснокутськ  командою  UNCG створена інструкція з облаштування “просторів біорізноманіття”. Її можна застосувати для свого міста, села, подвір’я, вулиці тощо.
     Такий простір біорізноманіття можете створити й ви! Матеріали та обладнання можна знайти в будь-якій столярній майстерні, а детальні інструкції – на сайті за лінком ➡️ https://uncg.org.ua/prostir-bioriznomanittya/.
     А в тому, що краще втілити та чим сприяти сталому міському середовищу, вам допоможе “Каталог природоорієнтованих рішень”. Там ви знайдете купу цікавого! Завантажити його можна за посиланням: https://ucn.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/Catalog-POR-2021.pdf 
 
Проєкт «Поруч з природою: простір біорізноманіття у Краснокутську» втілюється у співпраці з «Центром екологічних ініціатив «Екодія» за фінансової підтримки Федерального міністерства економіки та кліматичних дій Німеччини в рамках проєкту Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ) «Посилення громадянського суспільства в реалізації національної кліматичної політики».