Офіційний звіт за результатами проведення НМТ у 2023 році

В Українському центрі оцінювання якості освіти підготували офіційний звіт за результатами проведення НМТ у 2023 році. З матеріалами звіту можна буде ознайомитися в розділі «ЗНО/ДПА. ЗВІТИ/ДАНІ». Як було анонсовано раніше, у томі ІІ цьогорічного звіту запропоновано по два зразки тестів НМТ з усіх предметів 2023 року. До одного зі зразків також наведено всі психометричні характеристики. Упевнені, що ця інформація допоможе вчительству краще зрозуміти специфіку поточних інструментів вступних оцінювань і, за потреби, буде раціонально використана в освітньому процесі, наприклад, для підготовки учнівства до тестування наступного року або як частина інструментів для розгортання роботи з надолуження навчальних втрат.  

Окрім офіційного звіту, у рубриці «ЗНО/ДПА. ЗВІТИ/ДАНІ» розміщено статистичні дані тестувань 2023 року. Тут ви знайдете:

  • портал відкритих даних за результатами основної сесії ЗНО 2016–2021 рр., НМТ 2022 р. та 2023 р., де подано знеособлені результати учасників;
  • офіційні звіти про проведення ЗНО 2008–2021 рр. та НМТ 2022–2023 рр. Зокрема в них оприлюднено й матеріали, що стосуються підготовки та проведення НМТ 2023 року, зведені дані про реєстрацію осіб, дані щодо вибору навчального предмета додаткового блоку. 

Ця інформація дасть змогу експертам та аналітикам у дослідженнях якості середньої освіти спиратися на масові, цілісні й достовірні дані, отримані під час проведення ЗНО / НМТ.

Зауважимо, що цьогоріч результати НМТ використовуються тільки для вступу до закладів вищої освіти в Україні й не є результатами державної підсумкової атестації. З огляду на це відповідні дані не можуть бути використані для формулювання висновків про навчальні досягнення всієї сукупності здобувачів освіти, які завершували здобуття повної загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році, а також для порівняння з даними щодо результатів ДПА попередніх років.