ОНЛАЙН-СЕМІНАР «ПОВНОВАЖЕННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД У СФЕРІ ОСВІТИ: ОГЛЯД ЗАКОНОДАВСТВА»

 
15 січня 2021 року управлінням Державної служби якості освіти у Харківській області проведено онлайн-семінар «Повноваження територіальних громад у сфері освіти: огляд законодавства», учасниками якого стали керівники представники органів місцевого самоврядування та місцевих органів управління у сфері освіти Харківської області (усього 54 особи).
Від Краснокутської селищної ради участь у семінарі взяла в.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту Краснокутської селищної ради  Валентина Колонтаєвська.
 
Мета заходу – актуалізація питання реалізації повноважень органів місцевого самоврядування в частині забезпечення якості освіти; налагодження ефективної взаємодії з громадами задля забезпечення якості освіти, сприяння розвитку громадського експертного середовища.
Начальник управління Державної служби якості освіти у Харківській області Світлана Вольянська зупинилась на нормативно-правових аспектах реалізації повноважень Державної служби якості освіти України та органів місцевого самоврядування в частині забезпечення якості освіти.
Під час онлайн-семінару  заступником відділу взаємодії з органами місцевого самоврядування, моніторингу та позапланового контролю закладів освіти Вікторією Новосел та головним спеціалістом зазначеного відділу Вікторією Коваленко акцентовано увагу на формуванні спільного розуміння якості освіти в регіоні, утвердженні та підтримці нової культури якості освіти, налагодженні партнерської взаємодії з органами місцевого самоврядування у напрямі розбудови системи забезпечення якості освіти, доступ¬ності освітніх послуг, створенні безпечного середовища для навчання як одного з пріоритетних завдань громади. Учасникам заходу надано практичні рекомендації щодо створення та функціонування органу управління освітою в громаді.