ПОСОЛЬСТВО РЕСПУБЛІКИ СЛОВЕНІЯ В КРАСНОКУТСЬКІЙ ГРОМАДІ

ПОСОЛЬСТВО РЕСПУБЛІКИ СЛОВЕНІЯ В КРАСНОКУТСЬКІЙ ГРОМАДІ

26 березня був особливий день. Сповнений вражень, емоцій, справжнього гуртування, взаємодії та співпраці.

У межах сталого партнерства та спільної проєктної роботи до нас в громаду завітали гості з Посольства Республіки Словенія в Україні на чолі з послом Матеєю Превольшек.

Разом з головою Краснокутської селищної ради Іриною Карабут гості відвідали новостворений екологічно-дослідницький пункт національного природного парку “Слобожанський”, на якому змогли дуже продуктивно поспілкуватися, оцінити результати реалізації проєкту, побачити на власні очі результати спільної роботи, ближче познайомитися з чудовою командою Slobozhanskyi National Nature Park та стати свідками екологічного квесту для учнів Краснокутського ліцею №1. В рамках зустрічі на новому просторі також обговорили й інші етапи проєкту – забезпечення науковців та природоохоронців необхідним та якісним обладнанням, підтримку спільних освітніх та волонтерських заходів, проведення освітньої програми на території громади в напрямку природничих наук та природоохорони, залучення різних установ та роботу з молоддю.

Провели теплу зустріч й на території пам’ятки архітектури Співочі тераси / Singing Terraces, де продовжили знайомство з культурною та історичною спадщиною краю і змогли детальніше презентувати проєкти з в напрямку ревіталізації, відновлення та актуалізації матеріальної культурної спадщини. А з тим, як ми сприяємо поширенню та збереженню нематеріальної культурної спадщини змогли наочно побачити та відчути на НLYNA-hub «preKRASNOkut» (Глина-простір “На белебні”), де з нашими словенськими друзями долучилися до магічного майстер-класу з розпису слобідської писанки від майстрині Ольги Рибки.

Цей візит і підтримка від Veleposlaništvo Slovenije v Kijevu – Посольство Словенії в Києві– результат сталої взаємодії. Нам приємно бачити таких гостей на краснокутській землі й ми дуже пишаємося нашим партнерством.

 

Підтримка природоохоронних та екологічних ініціатив, просторовий розвиток громади, сприяння більш ефективній науково-дослідній та еколого-освітній роботі на Краснокутщині, розвиток громадянської науки та неформальної освіти, кроссекторальна взаємодія органів місцевого самоврядування, громадських організацій, міжнародних інституцій, природоохоронних установ, закладів освіти та культури – те, що вдається налагоджувати в громаді й над чим ми далі будемо працювати.

Проєкт реалізується Green Art Tour – Громадська організація завдяки підтримці Veleposlaništvo Slovenije v Kijevu – Посольство Словенії в Києві та Міністерства закордонних та європейських справ Республіки Словенія Ministrstvo za zunanje in evropske zadeve RS / Slovenian Ministry of Foreign and European AffairsMateja Prevolsek