ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є недотримання громадянами правил безпечної поведінки. Зокрема, це купання в необладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані. Тому варто пам’ятати, що умовами безпеки є правильний вибір та обладнання місць купання, навчання дорослих і дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.
Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду.
Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на пояснення правил поведінки на воді дітям.
Основні правила безпечної поведінки на воді та біля води:
відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях;
купатися найбезпечніше в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10м/с, температурі води – не нижче 18оС, повітря – не нижче 24оС;
діти повинні купатися обов’язково тільки під наглядом дорослих;
вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;
не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях;
не можна запливати за обмежувальні знаки;
слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія;
якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;
не треба купатися довго, краще купатися кілька разів по 20-30 хв.;
не подавайте без потреби сигналів про допомогу;
не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;
купатися рекомендовано вранці i ввечері;
не слід купатися наодинці;
не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів;
не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома.
Варто пам’ятати, що вода помилок не прощає, тому додержання зазначених правил та вимог безпеки дозволить Вам уникнути нещасних випадків під час відпочинку біля водних об’єктів.
Цінуйте власне життя, бережіть життя своїх дітей і не нехтуйте застереженнями. Від зневажливого ставлення до правил безпеки на воді може статися непоправне лихо. Нехай Ваш відпочинок буде здоровим, радісним, безпечним.
 
 
 
 
На зображенні може бути: текст «правила поведнки на вод місце купання купатися сл.д лише спецально вi̇дведених та обладнаних мсцях 200 безпечнише вдпочивати вода y свитлу але не пд час частинудоби, частину обидньой спеки не варто купатися вдразу псля прийому Lжi та в нетверезому стані не неможна можна купатися наодинц й запливати за обмежувальни знаки He треба купатися довго, краще заходити y воду 5-20 хвилин не можна купатися в холодний вода, щоб не сталося переохолодження органзму на не слд залишати детей биля водойм без нагляду батькi̇в треба обережно поводитися на надувних матрацах та грашках для детей»