Представник Краснокутської молодіжки взяв участь у волонтерському таборі у м. Мукачево

Сьогоднішні волонтери та волонтерські організації в Україні – це унікальне в усьому світі явище. Величезна самовідданість, вірність справі, великі серця та патріотизм в діях – те, що рухає великою спільнотою українців прямо зараз.

Це люди, котрі завжди готові прийти на допомогу. Особливо зараз – в час, коли Україна та її мужнє військо виборює нашу свободу нашої держави.

З 22 по 24 червня в місті Мукачево Закарпатської області   Artur Koichurenko, представник Краснокутської молодіжної ради та Green Art Tour – Громадська організація взяв участь у волонтерському таборі від Центру Громадянських Ініціатив – ЦЕГРІН та Friedrich Naumann Foundation for Freedom Ukraine.

Волонтерський табір став чудовою можливістю зустрітися, опрацювати нагальні питання українського волонтерства, благодійництва та громадського руху, налагодити хороші комунікаційні зв’язки з представниками волонтерського руху різних регіонів та міст України.

У межах програми табору учасникам вдалося опрацювати цілу низку важливих питань та тематик для покращення ефективності власної діяльності:

  • Де черпати внутрішні ресурси для волонтерської діяльності
  • Психологічна стійкість, як не стати рабом «волонтерства», поєднувати волонтерську діяльність з особистим життям та роботою
  • Юридичні аспекти волонтерської діяльності (працювати правильно та без правових наслідків)
  • Фінансова діяльність ГО та БФ (логіка процесів, облік та звітність)
  • Презентація Програми сприяння розвитку волонтерства Мукачівської міської територіальної громади на 2023-2027 роки
  • Шлях від пошуку товарів через митницю і до кінцевого отримувача. Волонтерська логістика і співпраця з іноземними донорами
  • Пошук донорів та залучення фінансування (де шукати донорів, де брати ресурси на проєкти, які проєкти та організації приваблюють фонди)
  • Проєктна робота ГО та БФ (які проєкти актуальні, як правильно виписати проєкт).

 

Під час свого перебування в Мукачево волонтери отримали чудову змогу поспілкуватися з керівництвом Мукачівської міської ради, представниками волонтерських осередків Закарпаття, ознайомилися з громадськими просторами міста, попрацювали разом у Центрі громадськості та національних культур міста, відвідали екскурсійну програму історичним центром міста та унікальний середньовічний замок “Паланок”.

Дякуємо усім волонтерам та організаціям, які були присутні та долучилися до спільної роботи. Дякуємо усім експертам за цінну та вкрай необхідну сьогодні інформацію.

Велика подяка Центру Громадянських Ініціатив – ЦЕГРІН та Friedrich Naumann Foundation for Freedom Ukraine за підтримку волонтерської діяльності в Україні, за сприяння процесам мережування волонтерських осередків, адвокацію та підтримку організацій громадянського суспільства!