ЩО ЧЕКАЄ НА ОСВІТУ ПІСЛЯ ПАНДЕМІЇ КОРОНАВІРУСУ І ЯК ПІДТРИМАТИ ВЧИТЕЛЬСТВО У ЦЕЙ ПЕРІОД: ДО 10 КВІТНЯ ТРИВАТИМЕ РЕЄСТРАЦІЯ НА АНТИКРИЗОВИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ОНЛАЙН-EDCAMP 2020
В Україні розпочалась реєстрація на традиційну вчительську конференцію EdCamp – цього року вона проходитиме 5 днів поспіль у режимі онлайн. Участь у національному онлайн-марафоні – безкоштовна. Крім того, організатори не проводитимуть попередній відбір учасників.
П’ятиденна онлайн-конференція триватиме з 13 до 17 квітня. Зареєструватися можна до 12:00 10 квітня 2020 року за посиланням.
“Вчительська спільнота зараз як ніколи потребує підтримки та уваги. І мова не лише про методики та інструменти для дистанційної роботи з учнями. Насамперед йдеться про підтримку емоційного ресурсу педагогів, розуміння викликів, на які вони щодня дають відповідь. Такі конференції як EdCamp є платформою, де ми можемо обговорити усі значущі питання, почути та зрозуміти одне одного. Я хочу подякувати організаторам, які попри складну ситуацію в Україні та світі продовжують працювати та не втрачають оптимізму”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
Тема антикризового національного онлайн-EdCamp 2020 – “Тримай п’ять, освіто!” Організатори пояснюють її спільним для всіх бажанням підтримки, адже люди з майже всього світу зараз уникають зайвих фізичних контактів, зокрема рукостискань, і тим більше потребують підтримки одне одного. “Тримай п’ять!” – це готовність взаємної підтримки між учителями, батьками і учнями.
“Участь батьків у освітніх процесах ще ніколи в нашій новітній історії не була такою глибокою, як у ці дні. Це було б добре, якби не було настільки виснажливо. Учительство теж виснажене, оскільки більшість педагогів не мали справу з дистанційною освітою, не мають звичних способів дії та напрацювань. Крім того, ми всі – живі люди, яких турбує, як зміниться наше економічне становище, як не втратити здоровий глузд в умовах ізоляції, як узагалі зміниться світ після пандемії і як нам адаптуватися до цих змін? Власне, ми спробуємо дати відповіді на ті запитання, які зараз хвилюють і вчительство, і батьків”, – розповів голова ГО EdCamp Ukraine Олександр Елькін.
Під час вебінарів експерти не лише даватимуть практичні поради та коментуватимуть зміни, запроваджені МОН, а й розкажуть, як самі переживають карантин, що переоцінили за цей час, яким бачать “світ після”. Крім освіти, на онлайн-марафоні обговорять, як об’єднати вчительську й батьківську спільноти задля допомоги українським медикам, та запропонують конкретні корисні дії.
Серед спікерів EdCamp-2020:
- т.в.о. Міністра освіти та науки Любомира Мандзій
- 10-та і 11-та міністерки освіти та науки Лілія Гриневич і Ганна Новосад
- директор Українського інституту розвитку освіти Вадим Карандій і його заступниця Наталія Софій
- голова комітету з питань освіти, науки та інновацій у Верховній Раді України Сергій Бабак та його заступник Сергій Колебошин
- освітній омбудсмен Сергій Горбачов
- амбасадор Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA Ukraine) Тарас Тополя
- кураторка соціального проєкту “Право на освіту” Наталія Мосейчук
- засновниця Фонду розвитку та підтримки молодого мистецтва України Slava Frolova-Group В’ячеслава Фролова
- засновниця світового руху EdCamp Хадлі Фергюсон
- педагогиня та журналістка Естер Войчицькі
- розробниця програми емоційно-етичного розвитку дитини Університету Еморі Кріста Тінарі
- дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз
- національна координаторка PISA в Україні Тетяна Вакуленко
- співзасновник платформи масових відкритих онлайн-курсів Prometheus Іван Примаченко
Магістральним партнером проєкту виступив Фонд народонаселення ООН в Україні. Події надають державну підтримку Міністерство освіти і науки України, Український інститут розвитку освіти, Освітній омбудсмен України.