«Що? Де? Коли?»

23 березня Харківська область стала місцем проведення наймасовішої гри «Що? Де? Коли?»

Вперше в історії країни в «Що? Де? Коли?» одночасно зіграли 1705 гравців, що об’єдналися в 341 команду. До цього рекорд належав Києву – 1589 учасників гри.

«Думаю, не випадково така масова гра в «Що? Де? Коли?» відбувається саме в Харкові, – відзначила у своєму привітанні до команд голова ХОДА Юлія Світлична. – Адже Харків завжди був інтелектуальної кузнею нашої країни. Адже в наших вишах піддаються огранюванню найяскравіші алмази. Адже ви – гідні, ви – наше майбутнє».

Задля фіксації національного рекорду на захід були запрошені представники Національного реєстру рекордів України. Кількість гравців рахували під час гри. Організатори та ті, хто фіксував рекорд, зізнаються – на таку кількість учасників навіть не розраховували.

23 березня в манежі НАУ «ХАІ» зібралися не тільки професіонали та аматори гри, але й майже 200 студентських команд та близько 100 – учнівських. Випробувати свої сили в інтелектуальному змаганні вирішили й команди харківських закладів інтернатного типу, в тому числі 5 спеціалізованих закладів (з вадами зору, слуху та мови).

Краснокутський район представили команди Костянтинівського ліцею (“Костянтинівські ерудити”) та Краснокутської гімназії (“Гімназист”).

Правила гри незмінні протягом багатьох років – протягом хвилини 5 гравців команди мають знайти відповідь на запитання, яке ведучий «Що? Де? Коли?» задає одночасно всім учасникам. Відповідь вписують у спеціальний бюлетень, який передають суддям. Кожна правильна відповідь приносить команді 1 бал. Гра проходить у три раунд з двома перервами по 20 хвилин.

Голова ХОДА Юлія Світлична повідомила, що керівництво області та організатори заходу досягли домовленості про те, що проект матиме продовження.