Світло України в руках молоді💡
У Києві з 28 листопада по 1 грудня 2024 року відбувся 3-денний Всеукраїнський форум молодіжної роботи «Об’єднані світлом», який цього разу об’єднав дві щорічні події — форум молодіжних центрів та форум молодіжних працівників.
ПРООН спільно з міжнародними партнерами підтримав ініціативу Міністерства молоді та спорту України і Всеукраїнського молодіжного центру зі створення безпечного простору для молодіжних працівників та працівниць, щоб проаналізувати досягнення 2024 року і поділитися найкращими практиками молодіжної роботи з різних куточків України.
Програма включала панельні дискусії, презентації досліджень, майстерні, інтерактивні сесії та вечірні активності.
Форум зібрав в Києві понад 230 учасників та учасниць форуму, серед яких молодіжні працівники, члени молодіжних рад, представники центрів і просторів з усієї України, і понад 80 міжнародних та національних спікерів і спікерок, які разом працювали протягом трьох днів. Краснокутську громаду на заході представляли заступниця начальника відділу освіти Краснокутської селищної ради Валентина КОЛОНТАЄВСЬКА та директор Краснокутського молодіжного центру «КутОк» і голова Краснокутської молодіжної ради Ольга МАСЛІЙ, які долучилися до обговорень розвитку молодіжної політики, міжсекторальної взаємодії та поділилися досвідом роботи з молоддю в громаді.
Цього разу Форум молодіжної роботи став майданчиком презентації та обговорення важливих досліджень, зокрема презентації дослідження ПРООН «Вплив війни на молодь в Україні». Молодіжні працівники та працівниці спілкувалися про майбутнє професії «фахівця по роботі із молодими людьми» і рефлексували про розвиток програми «Молодіжний працівник», яка в 2024 році святкує 10-річчя.
Великий фокус уваги був спрямований на молодіжну роботу з ветеранами, ветеранками та їхніми родинами. У межах сесії на цю тему молоді ветеранки поділилися своїм досвідом повернення до цивільного життя, викликами, з якими вони зустрілися. А учасниці та учасники розглянули практичні кейси, як молодіжні центри, молодіжні працівники й працівниці можуть долучатися до створення сервісів та просторів, корисних для молодих ветеранів, ветеранок та їхніх родин.
На панельній дискусії «Міжсекторальна взаємодія у розрізі молодіжної роботи», яка стала важливою подією Всеукраїнського форуму молодіжної роботи «Об’єднані світлом», виступили топові спікери і практики, які мають прямий вплив на розвиток молодіжної політики:
⚡️ Андрій Чесноков, заступник Міністра молоді та спорту України, поділився інформацією, що бюджет на молодіжні проєкти у 2024 році складе 55 млн грн. Він також розповів про державні ініціативи, зокрема програму підтримки підприємництва «5-7-9», що дозволяє молоді реалізувати свої бізнес-ідеї.
⚡️ Олександр Санченко, народний депутат України, співголова Ради з молодіжних питань при Президентові України, – розповів свою історію шляху у політику, де він ініціював створення молодіжних рад при ЦОВВах і просував закон про основи молодіжної політики. Його приклад демонструє, як особиста активність може стати рушійною силою для змін.
⚡️ Григоренко Галина, перша заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій України, підкреслила важливість синергії між молодіжною політикою та культурою. Як приклад, у багатьох громадах молодіжні простори відкриваються на базі бібліотек та будинків культури, що робить їх доступними і зручними для молоді.
⚡️ Мар’яна Беца, заступниця Міністра закордонних справ України, презентувала можливості та вакансії для молоді в Міністерстві закордонних справ, наголошуючи на необхідності залучення активних молодих людей до роботи у сфері міжнародних відносин.
Ця дискусія стала не просто розмовою, а простором для стратегічного діалогу та напрацювання рішень, які допоможуть створити нові можливості для молоді, адже обговорювалися конкретні дії, що можуть змінити ситуацію вже сьогодні.
У фіналі заходу провели церемонію нагородження 10 переможців Конкурсу кращих практик молодіжної роботи України – 2024.
Форум організований Міністерством молоді та спорту України і Всеукраїнським молодіжним центром у партнерстві з Програмою підтримки ОБСЄ для України, програмою USAID Мріємо та діємо, яка виконується IREX, Програмою USAID Ukraine – USAID Україна DOBRE, що виконується Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), проєктом EU4Youth IV, що співфінансується Європейським Союзом та урядом Федеративної Республіки Німеччина та виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ Ukraine), UNICEF Ukraine, Британською радою в Україні, гуманітарною організацією «Людина в біді» за фінансової підтримки чеського народу, у рамках проєкту «Демократична інтеграція, стійкість та залучення» (Ukraine-DARE), який втілює Democracy Reporting International (DRI) за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини, проєкту UNDP Ukraine / ПРООН в Україні «Підтримка громадянського суспільства та молоді», що фінансується урядом Данії.