У ХОДА обговорили заходи безпеки під час проведення ЗНО в області

Селекторна нарада, присвячена питанню, відбулась 10 червня 2020 року під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Євгенія Грицькова.

На початку наради він зазначив, що цього року ЗНО проводиться в умовах карантину та обмежувальних заходів.

«Тому гарантування безпеки для здоров’я його учасників має першочергове значення. Всі структури, залучені до проведення оцінювання, мають працювати максимально злагоджено. Наші головні задачі – суворе дотримання епідеміологічних умов на всіх етапах проведення тестування, організація роботи всіх пунктів тестування, медичне забезпечення та підвезення учасників ЗНО», – сказав Євгеній Грицьков.

В.о. директора Департаменту науки і освіти ХОДА Лариса Карпова, говорячи про ключові організаційні моменти проведення тестування, зауважила, що всі пункти будуть забезпечені засобами індивідуального захисту. На пунктах уникатимуть скупчення учасників: допуск до пункту проведення тестування здійснюватиметься за графіком. Потрапити на тестування можна буде лише після проведення термометрії, обов’язково у захисній масці або респіраторі. Люди, в яких температура буде вища за 37,2 С, та ті, хто матиме ознаки респіраторних захворювань, не будуть допущені до тестування. Вони зможуть скласти іспит у додаткову сесію. Також на входах до пунктів тестування будуть місця для оброблення рук антисептиками, в аудиторіях проводитимуть дезінфекцію.

«Дезінфекція проводитиметься напередодні ЗНО та після його проведення. І це не просто прибирання – це очищення і дезінфекція абсолютно усіх поверхонь, провітрювання не менше 30 хвилин та  інше», – уточнила Лариса Карпова.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я ХОДА Геннадій Бондарчук повідомив, що за кожним пунктом тестування закріплені медпрацівники, які пройшли спеціальне навчання. Бригади екстреної допомоги будуть чергувати максимально близько до пунктів ЗНО.

За інформацією директора регіонального центру оцінювання якості освіти Олександра Сидоренка, у цьому році в Харківській області для участі у ЗНО зареєструвалися 22 тисячі 710 учасників. З них учні шкіл – 13250.

Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться на Харківщині 15 червня, з інших навчальних предметів – 17 червня. Для тих, хто скористається можливістю визначення результатів пробного ЗНО за допомогою онлайн-сервісу, результати тестування з української мови і літератури буде оприлюднено до 21 червня, з решти предметів — до 23 червня.

Основна сесія ЗНО розпочнеться 25 червня тестуванням з математики і завершиться 17 липня тестуванням з хімії. Інформацію про результати з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 29 липня.

В області працюватимуть, як і раніше, округи з центрами у Балаклії, Ізюмі, Краснограді, Куп’янську,  Лозовій, Чугуєві, Харкові.

Загалом тестування проходитимуть у 107 пунктах. До роботи залучено 4310 працівників освіти.

Додаткова сесія ЗНО запланована на 24 липня – 10 серпня, а результати буде розміщено до 14 серпня.