У Краснокутській громаді відкрито «Простір, дружній до дитини»

Наприкінці січня 2024 року у  Краснокутській громаді відкрито «Простір, дружній до дитини», в межах проєкту Представництва дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні “Надання послуг із психосоціальної підтримки, захисту та освіти родинам з дітьми в Харківській, Донецькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях”, який реалізується ГО “Відповідальні громадяни”.

Простір обладнано сучасними засобами для розвитку та розваг, що дозволяє дітям ефективно взаємодіяти з різноманітними програмами та послугами.

Голова правління ГО «Відповідальні громадяни» Ольга Коссе зазначила, що завдання забезпечення психосоціальної підтримки, захисту та освіти для родин з дітьми реалізовується шляхом створення таких дружніх і безпечних просторів. За підтримки Краснокутської селищної ради був створений один із найкращих просторів в Харківській області. 

Керуюча справами виконавчого комітету Краснокутської селищної ради Інна Панчішна від імені селищного голови Ірини Карабут відмітила, що планується розвивати проєкт і далі. У громаді уже діє кілька проєктів, спрямованих для освіти та розвитку дітей. Над усіма  активно працюємо, йдемо в ногу із запитами мешканців громади.  Потреба сьогодення – думати про майбутнє наших дітей!

Відкриття нового простору для затишного спілкування виявилося неймовірною подією, яку відзначили усі учасники. Діти та дорослі взяли участь у створенні картини “Дерево мрій”. Кожен учасник залишив власний відбиток долоньки на цьому творі, віддавши частинку себе для створення особливого та неповторного атмосферного образу. Ця картинa тепер стане  свідченням спільної творчої співпраці та бажання створювати щось неповторне разом.

Основні складові Простору, дружнього до дитини:

▫️Психосоціальна підтримка: фахівці працюють з дітьми та їхніми сім’ями, допомагаючи їм подолати стресові ситуації, вирішувати конфлікти та розвивати емоційну стабільність.

▫️Арттерапія, майстер-класи тощо: застосування творчості як засобу самовираження, що знижує тривожність та розкриває таланти у дітей.

▫️Розвивальні заходи: програми та заходи, спрямовані на розвиток когнітивних, соціальних і фізичних навичок дітей та надають їм можливість вчитися і  рости в позитивному оточенні.

Простір, дружній до дитини – це не лише місце для психологічного розвантаження, але й ініціатива, яка спрямована на створення комфортного та безпечного середовища для розвитку кожної дитини.

За потребою, спектр послуг та спеціалістів може розширюватись. Всі активності та консультації є безкоштовними.