«Українська ДНК» в Італії

Саме таку назву має проєкт, який проводився 18-20 травня у Венеції (Італія) у межах Венеційської бієнале-2023.

Проєкт DNA UCRAINO зосереджений на дослідженні Genius Loci української культури на нашій території з поглядом в майбутнє та відбудову, яка збереже характерні риси нашої нації. Завдяки цінному внеску Культурної асоціації Scuola Permanente dell’Sbitare цей захід переносить нас у світ, де ми єднаємося для однієї мети – закохати в Україну весь світ.

У нас є щось особливе, що робить нас унікальними – це наше українське коріння, яке проростає у всьому світі. Кожен з нас несе в собі ту невимовну духовну силу, яка з’єднує нас як націю і перетворює нас на справжніх патріотів.

Прес-конференція відбулася за участі кураторів Roberto Bianconi та Анни Манако, міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, президента Культурної асоціації «Постійна школа життя, архітектора Eduardo Milessi, президента фонду Bevilacqua La Masa Bruno Bernardi, президента Національної спілки архітекторів України Олександра Чижевського, мера міста Венеція Luigi Brugnaro.

Від Краснокутської громади учасниками заходу були Краснокутський селищний голова Ірина Карабут, директорка Краснокутського ліцею №1 Наталія Момот та депутатка Краснокутської молодіжної ради Анна Спірідонова.

Головною метою даного проєкту є відбудова України, збереження національних традицій та культурної спадщини. Важливо зберегти нашу історію, не ставлячи життя на паузу. Кожен крок, який ми робимо для збереження нашої спадщини важливий. Говорімо зі світом усіма відомими мовами, наближаємо Перемогу там, де ми є!

На цій конференції було представлено проєкт нашого земляка – козіяра – Олександра Столового “SELO”. На прикладі населених пунктів Краснокутської громади, в доступній та сучасній формі, Олександр доніс до слухачів значення та важливість збереження матеріальної та нематеріальної культурної спадщини українського села.

І в цьому нас чує і підтримує весь світ!