В закладах освіти пройшли Заходи до Міжнародного дня рідної мови

Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов’я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка. Традиційно 21 лютого, з нагоди Міжнародного дня рідної мови, у Куп’янській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №12 була проведена низка заходів, щоб ще раз долучитися вустами і серцем до материнської мови, найкращої, найсвятішої, найріднішої.

Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов’я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка. Традиційно 21 лютого, з нагоди Міжнародного дня рідної мови, освітянською родиною Краснокутської селищної ради була проведена низка заходів, щоб ще раз долучитися вустами і серцем до материнської мови, найкращої, найсвятішої, найріднішої.

Про мову, як духовний скарб нації, про те, що вона живе в наших серцях, йшла мова під час таких заходів:

  • виставок «Мова – душа народу», «Черпай знання з чистого джерела», «Мова – це скарб нації», «Не бійтесь заглядати у словник…»;
  • вікторин «Мова рідна», «Як ми говоримо», «Мовна скарбничка», «У світі цікавих слів і висловів»;
  • тематичних уроків «Мова нас єднає», «Рідна мова», «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу»;
  • відео-подорожей «Встановлення та виникнення державної мови», «Легенди минулих віків»;
  • конкурсів малюнків;
  • конкурсів «Кращий знавець мови», «Слово до слова – складається мова», «Хто кращий?», «Звучи, рідна мово!», скоромовок-спотиканок «Хто зможе повторити»;
  • інформаційно-пізнавальних п’ятихвилинок «Пиши правильно! Читай правильно!»;
  • годин спілкування «Мова – серце народу», «Рідне слово – диво калинове».

Здобувачі освіти підготували міні-презентації про особливості своєї рідної мови, малюнки, плакати, повідомлення. Учні залюбки взяли участь в мовних іграх, конкурсах, турнірах. З почуттям гордості звучали слова звернення дітей до української мови. Всі заходи були підпорядковані єдиній виховній меті: шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу і багатство української мови.