Відбулася панельна дискусія «Традиції Краснокутщини: між минулим, сучасним та майбутнім»

У межах проєкту HLYNA-hub “preKRASNOkut” (Глина-простір «На белебні») у селищі Краснокутськ відбулася панельна дискусія «Традиції Краснокутщини: між минулим, сучасним та майбутнім».

Спікерами дискусії виступили: Іван Вербицький – директор ГО «Cedos» (м. Київ), Ляна Мицько – авторка проєкту та директорка Львівського муніципального мистецького центру, засновниця ГО «Лінія Втечі» (м. Львів), Олександр Столовий – архітектор, дослідник українського села (м. Київ), Марина Пелещак – міська планувальниця, провідна спеціалістка відділу урбаністики управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради (м. Львів), Ірина Карабут – Краснокутський селищний голова. Модерувала захід  Ірина Каць – менеджерка культури, начальниця відділу регіональної політики Українського центру культурних досліджень, засновниця та голова ГО «Культурний ді@лог».

            Учасниками дискусії  стали лідери думок Краснокутської громади: старости, депутати, волонтери, працівники закладів освіти та культури, майстри, представники селищної ради.

           Говорили про все.

Про боротьбу за ідентичність – національну і локальну.

Про  важливість переосмислення культурної спадщини для самоідентифікації.

Про охорону та підтримку живої спадщини Краснокутської громади.

Про підтримку місцевих мікробізнесів, в основі яких лежать традиційні знання.

Про можливі сценарії залучення потенціалу живої спадщини, зокрема традиційних знань та вмінь (мазання, саманове будівництво, плетіння з лози тощо) до процесів спільнототворення, відновлення та повоєнного розвитку громади.

Про потенціал соціальної практики толоки, як для соціального згуртування та підтримки культурної стійкості, так і для подолання постійного стресу та психологічного навантаження в умовах війни.

 

            Хата-мазанка – відкритий, доступний простір для кожної та кожного, хто потребує підтримки та тих, хто може її надати. Як джерело життєвої енергії та підтримки.

 

            Проєкт HLYNA-hub “preKRASNOkut” (Глина-простір «На белебні») реалізується ГО «Культурний діалог» за підтримки Cedos та Western NIS Enterprise Fund спільно з Green Art Tour – Громадська організація, КРАСНОКУТСЬКИЙ ЛІЦЕЙ #1 Наталия Момот, КРАСНОКУТСЬКА СЕЛИЩНА РАДА Ірина Карабут