Відбулася перша зустріч краснокутського розмовно-інтеграційного клубу “РІКА”

       Перша в цьому році зустріч краснокутського розмовно-інтеграційного клубу “РІКА”  відбулася в незвичайному місці –  «НА БЕЛЕБНІ» в селі Чернещина (Краснокутська громада, Харківська область).

    «НА БЕЛЕБНІ» – центр спільнототворення на базі 100-річної хати-мазанки. Ідея його базується на дослідженні потенціалу традиційних знань та вмінь громади (мазання, толока) та залучення цього потенціалу до розбудови соціальної згуртованості в громаді, популяризації живої спадщини та розвитку ініціатив, важливих для процесів повоєнного відновлення.

          Учасники та учасниці познайомилися з проєктом HLYNA-hub preKRASNOkut, розібрали семантику його назви та назв локацій.

          Під час українознавчого аукціону дізналися  чимало цікавинок про хату, традиції її облаштування, таємниці вірувань про душу та духів хати.

Посмакували запашним чаєм та смачними пирогами біля затишної і теплої печі.

А на майстер-класі від місцевої майстрині  Ольги Рибки  разом виготовили квіточки барвінку, листочки та восковички з паперу і воску, сплели спільний віночок, який подарували хатці на входини і в знак вдячності за гостинність.

 

Розмовно-інтеграційний клуб “РІКА” в Краснокутську проводиться ГО Десяте Квітня у партнерстві з Green Art Tour – Громадська організація за підтримки UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні.

#ріка_краснокутськ