Відбулося засідання групи взаємодопомоги та взаємопідтримки для прийомних батьків та батьків-вихователів

22 лютого 2019 року в Краснокутському районному будинку культури відбулося вже традиційне засідання групи взаємодопомоги та взаємопідтримки для прийомних батьків та батьків-вихователів, прийомних дітей та дітей-вихованців. Захід був організований Краснокутським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який здійснює соціальний супровід 5 прийомних сімей та 18 дитячих будинків сімейного типу, які наразі функціонують в районі.

Проведення зустрічі було зумовлене самовільним залишенням домівки дітьми-вихованцями та прийомними дітьми, яке досить часто траплялося протягом останніх двох місяців

На засідання були запрошені начальник відділу культури, молоді та спорту Краснокутської райдержадміністрації, начальник сектору ювенальної превенції Краснокутського відділу поліції, інспектор ювенальної превенції Краснокутського відділу поліції, начальник служби у справах дітей Краснокутської райдержадміністрації, директор Краснокутського інклюзивно-ресурсного центру Ірина Столова, методист психологічної служби відділу освіти Краснокутської РДА  Аліна Токар та педіатр КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Краснокутського району».

Під час зустрічі було активно обговорено найбільш актуальні питання: булінг у шкільному середовищі, кримінальна та адміністративна відповідальність дітей та батьків, оздоровчо-курортне лікування у 2019 році, діяльність та корекційно-реабілітаційні програми інклюзивно-ресурсного центру та нагальні питання соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Під час заходу прийомні батьки та батьки-вихователі ділились певним позитивним досвідом з виховання  дітей та шляхами вирішення проблем, які виникають у процесі функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Зазвичай, при появі тих чи інших проблем батьки самостійно справляються з їх вирішенням, але саме завдяки участі у засіданні групи взаємодопомоги та взаємопідтримки батьки-вихователі та прийомні батьки набувають нові навички та вміння у вихованні дітей, навчаються поліпшувати стосунки з дітьми, підвищують впевненість у собі. Адже обмін досвідом, взаємна емоційна підтримка сприяють позитивним змінам у функціонуванні сімей.