Відбувся форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»

23 березня 2025 року на базі Краснокутського ліцею №1  краснокутці мали унікальну можливість поринути у багатство культур України, а також презентувати, осмислити культурне надбання та спадок громади.
Форум “Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям”, що відбувався в межах зустрічі розмовно-інтеграційного клубу РІКА , зібрав гостей з Одеси та Харкова, представників освітніх, молодіжних, культурних установ, молодь, митців та усіх охочих мешканців Краснокутської громади. Разом з представниками ГО “Десяте Квітня” учасники заходу мали змогу ще раз відчути неперевершену красу та глибину змісту української культурної спадщини, яка поєднує сучасність і традиції. 
 
У програмі заходу відбулися дві кінопрезентації:
🎥 «Чорноморський степ» — історія про унікальний щорічний фестиваль в місті Одеса, в якому беруть також участь музиканти краснокутського фолькгурту “ЯРИ”, – про багатокультурність нашого краю та творчі заходи, що підтримують репрезентацію цієї спадщини;
🎥 «Кобзарські сходини: відновлення традиційного музикування в Одесі» — надихаючий проєкт про відродження кобзарства та важливість збереження музичних традицій.
 
 Особливий настрій форуму створило живе виконання кобзарських творів Максима Трубнікова і виступи творчих колективів:
🎸 ЯРИ – краснокутського фолькгурту, що презентує слобожанський пісенний спадок у сучасній репрезентації та виконує авторські композиції, написані на Краснокутщині,
🎸 Друже Музико – одеського рок-гурту, що українською піснею запалює неймовірним драйвом та звучанням,
🎸 «АтМа» – нового музичного проєкту та гурту з Краснокутська, який виконує мелодійний блюз, створений та народжений в нашій громаді.
 
Модераторка культурно-освітнього клубу “РІКА” в Краснокутську Валентина Колонтаєвська розповіла більше про діяльність клубу, який діє на території громади з жовтня 2023 року і в межах якого було проведено велику кількість інтерактивних та унікальних активностей. Разом з координаторами мережі розмовно-інтеграційних клубів “РІКА” в Харківській області та Україні говорили про важливість української мови та літератури, музики і культурної спадщини в сьогоденні. Особлива увага була акцентована на кобзарських традиціях як Краснокутської громади, так і Одеської області. Присутнім були презентовані збірки, учнівські та наукові праці краснокутських краєзнавців про діяльність видатних кобзарів та культурних діячів громади – Павла Гащенка та Івана Кучугури-Кучеренка. Також учасникам та гостям заходу була презентована творчість краснокутської молоді у декламуванні поезії та виконанні українських музичних композицій.
 
Важливою складовою зустрічі стала презентація книги “Реп’яхами Степ Ранок Майоріє” В’ячеслава Бондаря, члена Ради ГО “Десяте квітня” та засновника розмовно-інтеграційного клубу “РІКА”. Багато примірників книги були подаровані автором учасникам заходу та поповнять собою освітні і культурні простори громади. 
 
Green Art Tour – Громадська організація поділилася своїм унікальним досвідом співпраці з ГО “Десяте квітня”. Artur Koichurenko розповів присутнім про проєкти та ініціативи, втілені завдяки співробітництву, якому виповнилося 2 роки. 
 
Дякуємо за підтримку заходу Краснокутській селищній раді та селищному голові Ірині Карабут за натхненні слова підтримки дружніх громадських осередків, творчих команд, учасників та гостей форуму. 
Щира вдячність усім та кожному за підтримку та участь в зустрічі. Це була особлива атмосфера єднання та підтримки одне одного. А головне – увага до української історії та культури, творчості та культурної освіти, діяльності творчих, культурних, освітніх та громадських осередків. 
 
Щиро дякуємо ГО “Десяте Квітня” та UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні за сприяння в організації форуму, підтримці діяльності краснокутського розмовно-інтеграційного клубу “РІКА”, за можливість сприяти розвитку процесів неформальної освіти на Краснокутщині та разом відкривати багатство української культурної спадщини! 
 
Фото: Артур Койчуренко, Станіслав В’юнник