Як навчити молодь безпечній поведінці в Інтернеті — добірка ресурсів

9 лютого світ вчергове відзначив День безпечного Інтернету. Адже Всесвітня мережа — не лише простір для отримання знань, а й місце небезпек, якщо не знати простих правил поведінки в мережі й не володіти знаннями, як себе захистити.

Молодь є особливо вразливою. Для того, щоб Інтернет був безпечним і не заподіяв шкоди для маленького чи дорослого громадянина, як батькам, так і педагогам варто постійно проводити навчання безпечній поведінці в Інтернет-просторі.

Щороку до всесвітнього Дня безпечного Інтернету проводиться багато різних ініціатив. Пропонуємо вам добірку різноманітних онлайн-курсів, відеоуроків, посібників та інших матеріалів для педагогів, учнів та батьків про те, як зробити Інтернет безпечним, захистити себе й інших, які підібрав Центр кращого Інтернету.

Навчально-методичні ресурси

  • Методичні рекомендації для використання в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти навчально-методичного посібника та робочого зошита “Інтернет, який ми хочемоˮ (the Web We Want);

Відеоурок 1 – Захист дітей онлайн

Відеоурок 2 – Сексуальний шантаж

Відеоурок 3 – Секстинг

Відеоурок 4 – Секс-чатинг

Відеоурок 5 – Грумінг

Відеоурок 6 – Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти

«Захист дітей у цифровому середовищі: рекомендації для батьків та освітян»

«Захист дітей у цифровому середовищі: рекомендації для індустрій»

«Захист дітей у цифровому середовищі: рекомендації для органів державної влади»

А чат-бот у Telegram і Viber допоможе дізнатись, як визначити кібербулінг, як самостійно видалити образливі матеріали з соціальних мереж, а також куди звертатися за допомогою.

Також пропонуємо учням та студентам долучитися до загальнонаціонального опитування «Кібербезпека очима української молоді», яке ініціювали Міжнародна громадська організація «Європейська Медіа Платформа», Київська  Мала академія наук та за інформаційної підтримки освітнього омбудсмена. Результати опитування будуть оприлюднені на сайтах ЄМП та МАН. Пройшовши це опитування, ви допоможете визначити, які питання щодо кібербезпеки цікавлять молодь, долучитися до стратегії побудови інформаційної безпеки нашої держави й питань інтеграції України  до Єдиного цифрового ринку Європи.

Результати опитування будуть представлені на 12-ому Українському форумі з управління Інтернетом IGF-UA та на IV Українському Молодіжному Форумі з управління Інтернетом, що відбудуться восени 2021 року.

Титульне фото: pixabay

Матеріали взято з сайту  ООУ: https://eo.gov.ua/2021/02/10/yak-navchyty-molod-bezpechniy-povedintsi-v-interneti-dobirka-resursiv/