З Міжнародним днем логопеда!

       14 листопада відзначається Міжнародний день логопеда.
       Логопедія (від. грец. logos – слово, мова і paideia – виховання, навчання) – галузь педагогічної науки, яка вивчає порушення мовлення, способи її попередження, виявлення та усунення засобами спеціального навчання й виховання. Логопедія вивчає причини, механізм, симптоматику, структуру порушень мовленнєвої діяльності, систему корекційного впливу.
Історія свідчить, що перші спроби корекції мовленнєвих порушень були описані в працях, датованих ще ХVІІ століттям. Термін «orthophonie»-«ортофонія» або логопедія вперше з’явився в 1928 році завдяки француженці на ім’я Сюзана Борель-Мезонів, яка заснувала у Франції першу мовленнєву реабілітаційну службу, була її керівником, стояла біля витоків створення системи голосових, дихальних і артикуляційних вправ, спрямованих на координацію рухів голосового, дихального й артикуляційного відділів мовного апарату в процесі вироблення мови. Її в 1926 році запросив доктор Віктор Во (фр.Victor Veau) – хірург дитячої лікарні (нині госпіталь Венсен-де-Поль – найстаріша і найвідоміша дитяча лікарня Парижа).
    За статистикою, на жаль, кількість випадків мовних розладів зростає з року в рік, а тому питання корекції таких порушень у дітей є актуальним і нагальним.
Процес корегування мовлення у дитини – тривалий і складний шлях, який вимагає величезного терпіння батьків і близьких, дисципліни з боку самої дитини. Але це саме те, що приведе до позитивних результатів і успішного навчання в школі.

У Міжнародний день логопеда вітаємо всіх вчителів-логопедів із професійним святом! Бажаємо міцного здоров’я, успіхів у нелегкій праці, родинного тепла і простого людського щастя!