Зовнішнє незалежне оцінювання (Національний мультипредметний тест)

УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ

ХАРКІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ

 

Що потрібно знати про реєстрацію на НМТ-2024 

Підготовка_до_НМТ-2024

Процедури_НМТ-2024

 

НМТ-2024: на допомогу учасникам 一 другий варіант додаткових тренувальних тестів

 

НМТ-2024: оприлюднено демонстраційні варіанти

 

НМТ-2024: затверджено характеристики предметних тестів

 

Закон України “Про внесення змін до деяких законів України  щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року”

8 листопада 2023 року Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 10092 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року».

Вступні випробування на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України буде проведено у форматі національного мультипредметного тесту  (НМТ) на комп’ютерній основі. У межах НМТ кожен учасник буде виконувати завдання із 4-х навчальних предметів, три з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а один — на вибір із переліку (українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет за вибором вступник зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.   

***************************************

В Українському центрі оцінювання якості освіти підготували офіційний звіт за результатами проведення НМТ у 2023 році. З матеріалами звіту можна буде ознайомитися в розділі «ЗНО/ДПА. ЗВІТИ/ДАНІ». Як було анонсовано раніше, у томі ІІ цьогорічного звіту запропоновано по два зразки тестів НМТ з усіх предметів 2023 року. До одного зі зразків також наведено всі психометричні характеристики. Упевнені, що ця інформація допоможе вчительству краще зрозуміти специфіку поточних інструментів вступних оцінювань і, за потреби, буде раціонально використана в освітньому процесі, наприклад, для підготовки учнівства до тестування наступного року або як частина інструментів для розгортання роботи з надолуження навчальних втрат.  

Окрім офіційного звіту, у рубриці «ЗНО/ДПА. ЗВІТИ/ДАНІ» розміщено статистичні дані тестувань 2023 року. Тут ви знайдете:

  • портал відкритих даних за результатами основної сесії ЗНО 2016–2021 рр., НМТ 2022 р. та 2023 р., де подано знеособлені результати учасників;
  • офіційні звіти про проведення ЗНО 2008–2021 рр. та НМТ 2022–2023 рр. Зокрема в них оприлюднено й матеріали, що стосуються підготовки та проведення НМТ 2023 року, зведені дані про реєстрацію осіб, дані щодо вибору навчального предмета додаткового блоку. 

Ця інформація дасть змогу експертам та аналітикам у дослідженнях якості середньої освіти спиратися на масові, цілісні й достовірні дані, отримані під час проведення ЗНО / НМТ.

Зауважимо, що цьогоріч результати НМТ використовуються тільки для вступу до закладів вищої освіти в Україні й не є результатами державної підсумкової атестації. З огляду на це відповідні дані не можуть бути використані для формулювання висновків про навчальні досягнення всієї сукупності здобувачів освіти, які завершували здобуття повної загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році, а також для порівняння з даними щодо результатів ДПА попередніх років.

Вхід на особисту інформаційну сторінку абітурієнта

Путівник учасника НМТ-2023  у форматі PDF.

НМТ–2023: затверджено характеристики предметних тестів

 

 

КАБІНЕТ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

 

 

Демонтраційний варіант НМТ-2023 з української мови

Демонстраційний варіант НМТ-2023 з математики

Демонстраційний варіант НМТ-2023 з історії України

Демонстраційний варіант НМТ-2023 з фізики

Демонстраційний варіант НМТ-2023 з англійської мови

Демонстраційний варіант НМТ-2023 з біології

Демонстраційний варіант НМТ-2023 з хімії

 

 

Готуємося до НМТ з української мови: дорожня карта, імітація тестування, психологічний комфорт

Готуємося до НМТ із математики: чому предмет обовʼязковий, із чого складається тест, які ресурси використовувати

Готуємося до НМТ з історії України: вчимося на гривневих купюрах, залучаємо кумедні асоціації та розвиваємо наполегливість

Готуємося до НМТ з англійської, німецької та французької: лексика, помилки, правильне читання текстів

Готуємося до НМТ із біології, хімії та фізики: ефективні поради від вчителів

Географія повертається на НМТ: практичні поради, як завчасно підготуватися до іспиту

 

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту (НМТ). 

Тестування проходитиме у дві сесії:

  • основна: 5 червня – 23 червня;
  • додаткова: 11–24 липня.

Відповідно до наказу, реєстрація осіб для участі в основній сесії НМТ триватиме з 3 квітня до 3 травня 2023 року.

До 7 травня 2023 року зареєстрований учасник матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні/ за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).

У додатковий період (5–12 червня) зможуть зареєструватися  особи, які не змогли з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації; реєструвалися в основний період реєстрації, але яким було відмовлено в реєстрації для участі.

Не пізніше ніж за десять календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних сторінок запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткової сесії НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування не пізніше ніж за три календарних дні до проведення додаткової сесії НМТ. 

Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено на персональних сторінках учасників тестування до 28 червня 2023 року, додаткової сесії – до 29 липня 2023 року.

Основне про національний мультипредметний тест

 

 

Складники національного мультипредметного тесту

 

Запитання-відповіді