Колонтаївський ліцеї «Програма популяризації серед здобувачів освіти ЗЗСО Краснокутської СТГ порядку дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій»

«Програма популяризації серед здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти Краснокутської селищної територіальної громади порядку дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій»  18 листопада 2021 року була реалізована в Колонтаївському ліцеї.

До навчання залучались: посадова особа з питань цивільного захисту відділу освіти Краснокутської селищної ради, інженер з охорони праці Ірина ШОСТАК, фахівець ГУ ДСНС України у Харківській області Дмитро ТЕМНОХУД, медична сестра АЗПСМ с. Колонтаїв ЛИТВИНЕНКО Надія Федорівна та сестра медична Колонтаївського ліцею Інна ОЛІЙНИК.

Навчальні групи:

1 група – 1-4 класи – (40+ 7 педагогічних працівників)

2 група – 5-8 класи – (58 +9 педагогічних працівників)

3 група – 9-11 класи – (55  +9 педагогічних працівників)

Заняття навчальних груп проводились згідно графіку.

Місце проведення : кабінет української мови та літератури.

Тематика проведення навчальних занять доповідачами здійснювалась згідно «Програми популяризації серед здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти Краснокутської селищної територіальної громади порядку дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій» за відповідними блоками.

Для реалізації мети вивчення основ цивільного захисту заняття мало практичну спрямованість. Морально-психологічна підготовка здійснюється саме в ході навчання з метою формування морально-психологічної готовності та спроможності учнів виконувати покладені на них завдання, переборювати труднощі та небезпечні надзвичайні ситуації, витримувати навантаження.

Освітній процес з дітьми 1-4 класів проводився згідно вимог, спрямований на формування достатнього та необхідного рівня знань і умінь дитини для безпечного перебування в навколишньому середовищі, елементарних норм поведінки в надзвичайній ситуації, запобіганням пожежам від дитячих пустощів з вогнем тощо.

Були використані презентації, навчальні матеріали «Небезпечні знахідки», «Правила пожежної безпеки», «Натовп», «Правила безпеки на вулиці».

З’ясовані проблемні питання щодо опрацювання алгоритму дій під час надзвичайних ситуацій.

Цікавими були для учнів практичні заняття «Надання першої домедичної допомоги», сестрою медичною Колонтаївського ліцею Інною ОЛІЙНИК.